Евакуаційна стропа

Евакуаційна стропа – універсальний засіб евакуації потерпілих з-під вогню та з поля бою.

Не дивлячись на простоту конструкції, евакуаційна стропа застосовується пошуково-рятувальними загонами, силами правопорядку та військовими коли відсутні ноші. У вправних руках вона перетворюється на універсальний засіб для евакуації, що допоможе із розв’язанням наступних проблем: евакуація потерпілого з-під обстрілу, транспортування з місця поранення до безпечної ділянки, перенесення потерпілого складним рел’єфом, транспортування потерпілих при відсутності ношів.

Як саме евакуаційна стропа розв’язує ці проблеми розкажу нижче, а поки звернімо увагу на конструктивні особливості.

  • Підсумок для транспортування в комплекті..
  • Розміри у складеному стані (см.): 15 х 18 х 5 (ширина\висота\глибина).
  • Розміри у розкладеному стані (см.): 600 х 2,5 (довжина\ширина)

Далі розглядатимемо стропу, що виготовлена в Україні на замовлення магазину paramedic.ua. Поставляється вона у нейлоновому підсумку в кольорі Olive.

Евакуаційна стропа: підсумок вид спереду - secretsquirrel.com.ua

Спереду підсумок оснащений клапаном на липучці, що дозволяє швидко отримати доступ до внутрішнього простору при складанні, чи вийманні стропи. Клапан має прихватку з текстильної стропи, аби його було просто ідентифікувати навпомацки, і руками в рукавицях.

Збоку, грані підсумка виконані не з суцільного матеріалу, а з відрізків дюймової стропи, які пришиті з рівними інтервалами. У отвори цих інтервалів можна пропустити кінці стропи, розміщеної всередині. таким чином ви можете вибрати всю довжину стропи з підсумку, навіть не відкриваючи його клапан.

Евакуаційна стропа: підсумок вид ззаду - secretsquirrel.com.ua

Ззаду, на стінці підсумка пришиті дві горизонтальні стропи, порівну поділені на дві комірки, а також дві вертикальні стропи із металевими кнопками. Вони забезпечують сумісність з PALS інтерфейсом модульного спорядження, та дозволяють фіксувати підсумок на сумісних засобах бронезахисту, медичних заплічниках, панелях тощо.

Евакуаційна стропа: підсумок на спорядженні - secretsquirrel.com.ua

Для прикладу, на фото вище підсумок зі стропою зафіксований на плитоносці 5.11 TacTec Plate Carrier. Зверніть увагу, що я розмістив підсумок клапаном вниз, аби після успішного використання стропи, її можна було скласти та повернути в підсумок самостійно: без сторонньої допомоги, та без знімання плитоноски.

Евакуаційна стропа: стропа і карабін - secretsquirrel.com.ua

Вибравши всю довжину стропи через отвір у бічній стінці, чи відкривши клапан, ви побачите шість метрів здвоєної дюймової стропи. Для розширення її можливостей вам також знадобиться один карабін.

На тренуваннях карабін може бути світлим (як в моєму випадку), а от у бойових умовах раджу використовувати чорні, чи матовані карабіни, які не виблискують на сонці. Також не раджу використовувати господарські карабіни. По-перше, вони мають гострі частини у місцях з’єднання, що можуть пошкодити саму стропу, оглядові медичні рукавиці, потерпілого чи вас самих. По-друге, карабіни для альпінізму мають меншу вагу, таку ж міцність, і ще й зручніші у використанні. Особливо в умовах обмеженої видимості, при поганому освітленні, а також у стресових ситуаціях, коли приглушується дрібна моторика рук.

Евакуаційна стропа: петлі - secretsquirrel.com.ua

По всій довжині евакуаційна стропа із рівними інтервалами прошита нитками, які об’єднують два шари стропи між собою. Нитки утворюють послідовні замкнені петлі, в які можна встібнути карабін. На фото вище карабін як раз впирається в шов однієї такої петлі. Пропускаючи карабін в петлі таким чином, ви отримуєте замкнену петлю на кінці, яка не затягується. Така петля не стискає частини тіла, та не заважає вільному диханню потерпілого, коли вона накидається на грудну клітину.

Тепер, коли ми розібралися з будовою стропи, розглянемо як її застосовувати.

Евакуаційна стропа: евакуація за петлю броні - secretsquirrel.com.ua

Найпростіший метод – перекинути потерпілому кінець стропи із карабіном. Якщо потерпілий притомний, йому достатньо встібнути карабін в евакуаційну петлю на своєму спорядженні, і дочекатися коли його витягнуть. Цей спосіб добре працює навіть якщо поранений знаходиться під обстрілом, а рятувальники не можуть наблизитися до нього. Довжина в шість метрів дає достатньо запасу аби знайти безпечне укриття недалеко від пораненого, та підтягнути його до себе.

Евакуаційна стропа: евакуація за лямки броні - secretsquirrel.com.ua

Кінець стропи із карабіном також можна пропустити під лямками плитоноски чи заплічника, та встібнути карабін в саму стропу. Цей спосіб стане у пригоді коли на засобах захисту потерпілого відсутня евакуаційна петля, чи її якість викликає сумніви.

Якщо ж на потерпілому зовсім немає засобів захисту, чи спорядження, до якого можна закріпитися, доведеться злегка модифікувати евакуаційну стропу.

Евакуаційна стропа: накидні петлі - secretsquirrel.com.ua

Зробіть замкнену петлю на кінці стропи більшою та складіть з неї коров’ячий вузол, як показано на фото вище. Ви отримаєте лямки, які можна накинути потерпілому на руки.

Евакуаційна стропа: евакуація накидними петлями за руки - secretsquirrel.com.ua

Так само ці петлі можна накинути потерпілому на ноги, якщо зі сторони голови немає підходу, або ситуація вимагає зміни напряму.

Евакуаційна стропа: евакуація накидними петлями за ноги - secretsquirrel.com.ua

Як використовувати евакуаційну стропу для витягування потерпілого з-під вогню розібралися. Тепер розглянемо випадок, коли потерпілого треба не тягнути, а переносити на значні відстані.

Евакуаційна стропа: потерпілий у кільці стропи - secretsquirrel.com.ua
  • Покладіть потерпілого на спину, з’єднайте кінці стропи між собою карабіном, та розкладіть її довкола потерпілого. Карабін бажано розмістити на рівні поясу чи стегна потерпілого, аби він не викликав дискомфорту під час транспортування.
Евакуаційна стропа: петля закинута за шию - secretsquirrel.com.ua
  • Схопіться за стропу між ступнями потерпілого. Протягніть її під ногами, та закиньте петлю за шию потерпілого. У вас повинні вийти два паралельні фрагменти стропи, які проходять від шиї до паху.
Евакуаційна стропа: петля пропущена під плечі - secretsquirrel.com.ua
  • Сегмент стропи, що знаходився біля голови потерпілого, заведіть йому під плечі на рівні лопаток. Після цього по обидва боки від нього будуть лежати дві великі петлі, що за формою нагадують крила.
Евакуаційна стропа: ручки для транспортування - secretsquirrel.com.ua
  • Пропустіть “крила” під паралельними фрагментами стропи, що заведені за шиєю потерпілого, як показано на фото вище. Як результат ви отримаєте дві ручки для транспортування. Ці ручки можна взяти в руки, чи накинути на плечі для транспортування потерпілого силами двох людей. Якщо необхідно транспортувати потерпілого самотужки – ручки можна накинути на плечі як лямки заплічника.
Евакуаційна стропа: пакування потерпілого - secretsquirrel.com.ua
  • Аби не травмувати руки потерпілого під час транспортування, можна додатково розкинути ручки евакуаційної петлі, та прижати їх до тіла ручками. Для кращої фіксації кисті потерпілого можна також заправити під ремінь.

Окрім використання евакуаційної стропи по прямому призначенню, вона також може застосовуватись для обв’язки вантажів, створення імпровізованих анкерних точок для фіксації засобів для спуску та підйому тощо.

Евакуаційну стропу для цього огляду надав магазин paramedic.ua, на сторінках якого можна знайти актуальну інформацію по наявності та вартості.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *