Аксесуари Leatherman

Аксесуари Leatherman — корисні функціональні допонення, які дозволяють розширити можливості мультитула Leatherman Surge та інших моделей цього виробника.

Виробляючи мультитул вгодити усім його потенційним користувачам просто неможливо. Потреби, типові завдання й смаки у всіх різні. Тому аксесуари Leatherman — це додаткова можливість адаптувати інструмент під себе та свої потреби.

Далі мова піде про набір біт Leatherman Bit Kit Set, тримач для них Leatherman Bit Driver Extender та аксесуари для кріплення мультитулів Quick-Release Lanyard Ring & Removable Pocket Clip.

Аксесуари Leatherman - secretsquirrel.com.ua

Аксесуари Leatherman постачаються у прозорих блістерах з картонним вкладенням у чорно-жовтих кольорах з символікою бренду, а також інструкцією з застосування на окремому аркуші паперу. Інструкція, як і у випадку з мультитулами, універсальна, і включає опис одразу кількох виробів.

Тож, розгляньмо аксесуари Leatherman докладніше.

Leatherman Bit Kit Set

Аксесуари Leatherman - secretsquirrel.com.ua

Leatherman Bit Kit — це універсальний набір біт для сумісних адаптерів у мультитулах Leatherman, до складу якого входить двадцять одна двостороння біта під різні види шлиців і розповсюджені види кріплень (бовтів, саморізів, анкерів тощо).

Аксесуари Leatherman - secretsquirrel.com.ua

Утримуються біти у двох пластикових пеналах, зображених на фото вище. Кожен пенал має розміри біля 3,5 х 10,2 х 0,7 сантиметра (ширина\висота\глибина) й вміщує 10 біт основного розміру. Пенали дозволяють з комфортом розміщувати біти перед задньою стінкою чохлів Leatherman, а також всередині підсумків під пістолетні магазини типу Condor Single Pistol Mag Pouch чи його аналогів. У верхній частині пеналів присутній невеличкий отвір для розміщення прецизійної біти (див. фото вище). Як свідчить штамп з верхнього фото, пенали Leatherman Bit Kit виробляються в Тайвані.

Аксесуари Leatherman - secretsquirrel.com.ua

Як я вже згадував раніше, у двох пеналах знаходиться набір з 21 біти, що включає наступні шлиці й категорії:

 • Прецизійна біта для бовтів на окулярах
  • Прецизійна пласка викрутка
  • Прецизійна хрестоподібна викрутка.
 • Пласкі викрутки
  • Пласка викрутка 3/32″ (2 мм) і 1/8″ (3 мм)
  • Пласка викрутка 5/32″ (4 мм) і 3/16″ (5 мм)
  • Пласка викрутка 7/32″ (5,5 мм) і 1/4″ (6 мм)
 • Хрестоподібні викрутки
  • Хрестоподібна викрутка Phillips #1 і #2
  • Хрестоподібна викрутка Phillips #0 і #3
 • Хрестоподібні викрутки Pozi (покращення над хрестоподібним шлицем Phillips, що мають додаткове другорядне перехрестя, повернуте на 45 градусів відносно основного)
  • Хрестоподібна викрутка Pozi #1 і #2
 • Шестигранники
  • Шестигранник 1/16″ і 0.50
  • Шестигранник 3/32″ і 5/64″
  • Шестигранник 1/8″ і 7/64″
  • Шестигранник 5/32″ і 9/64″
  • Шестигранник 2 мм і 1,5 мм
  • Шестигранник 3 мм і 1,5 мм
  • Шестигранник 5 мм і 4 мм
  • Шестигранник 7/32″ і 3/16″
  • Шестигранник 1/4″ і 6 мм
 • Торкси (зірочки)
  • Торкс Torx #8 і #6
  • Торкс Torx #15 і #10
  • Торкс Torx #25 і #20
  • Торкс Torx #30 і #27
 • Квадратний хвостовик Square Drive
  • Квадратний хвостовик #1 і #2
Аксесуари Leatherman - secretsquirrel.com.ua

Не дивлячись на свою пропрієтарність і дивні для наших широт позначення у дробових частках дюйма, є у Leatherman Bit Kit одна суттєва перевага — компактні розміри. На фото вище для порівняння я розмістив шестигранні біти 1/4″ з тими ж шліцами, що розповсюджені у наших краях. Як бачите, завдяки тому, що біти Leatherman Bit Kit двосторонні, вони суттєво виграють не лише у вазі, а й у розмірах, що не перевищують 0,7 х 3,2 х 0,4 сантиметра (ширина\висота\глибина).

Аксесуари Leatherman - secretsquirrel.com.ua

Через це набір біт Leatherman Bit Kit за своїми розмірами й вагою куди менший будь-якого набору біт формату 1/4″, і нерідко має більшу кількість голівок. Завдяки цьому набір менш габаритний, що робить його зручним для транспортування на тілі як разом з мультитулом, так і окремо.

Аксесуари Leatherman - secretsquirrel.com.ua

Щодо розподілення біт в пеналах, то на фото вище я розмістив пласкі й хрестоподібні викрутки з торксами в одному з них, виділивши інший під шестигранники й квадратний хвостовик. Такий метод розкладки мені здався найбільш зручним через групування біт по типам та відповідність кількості слотів у кожному пеналі. Організувати свої біти ви можете будь-яким зручним для вас чином, а мені лиш залишилося з’єднати пенали між собою за допомогою мікрокорда, щоб попередити можливість їх втрати.

Leatherman Bit Driver Extender

Аксесуари Leatherman - secretsquirrel.com.ua

Leatherman Bit Driver Extender — тримач-подовжувач для біт від Leatherman розмірами близько 8,2 х 1 сантиметр (довжина\діаметр). Даний аксесуар підходить для всіх моделей мультитулів Leatherman споряджених адаптером під їх пропрієтарні біти. Цей список включає Leatherman Charge TTi, и Leatherman Surge, які ми вже роглядали раніше.

Аксесуари Leatherman - secretsquirrel.com.ua

З однієї сторони Leatherman Bit Driver Extender знаходиться кріплення, яке своїми формами наслідує контури пропрієтарних біт Leatherman. Цей край забезпечує сумісність з адаптерами на різних мультитулах. З протилежної сторони аксесуару знаходиться голівка з гніздом для біт.

Аксесуари Leatherman - secretsquirrel.com.ua

Можливість використовувати поширені з наших місцях шестигранні біти розміром 1/4″ у свій час стала для мене однією з причин вибору на користь мультитулу SOG Powerlock. Так от Leatherman Bit Driver Extender дозволяє використовувати не лише пропрієтарні біти Leatherman, але й ходові шестигранні біти, придбати котрі доволі легко на найближчому ринку побутових товарів. Для біт Leatherman цей аксесуар виконує більше роль подовжувача.

Аксесуари Leatherman - secretsquirrel.com.ua

На фото вище видно як в Leatherman Bit Driver Extender розташовуються різні типи біт. Всередині вони утримуються за допомогою невеличкого кільця з прорізом, яке не дозволяє їм випадати назовні при роботі. У випадку використання біт з набору Leatherman Bit Kit вилучити їх з голівки голими руками через утримуюче кільце інколи буває доволі складно (особливо на малих бітах), тому може доводитися вилучати спочатку Bit Driver Extender з адаптера, а вже після цього плоскогубцями мультитулу виймати саму біту з голівки.

Аксесуари Leatherman - secretsquirrel.com.ua

І ще одне фото з Leatherman Bit Driver Extender з бітою, який встановлено в адаптер мультитулу Leatherman Surge.

Pocket Clip & Lanyard Ring

Аксесуари Leatherman - secretsquirrel.com.ua

Pocket Clip & Lanyard Ring — невеличкий набір для фіксації сумісних мультитулів та їх захисту від втрати. Постачається як і решта аксесуарів Leatherman у прозорому пластиковому блістері з картонним вкладенням.

Аксесуари Leatherman - secretsquirrel.com.ua

До комплекту входять пакування з традиційною для Leatherman кольоровою схемою і ідентикою, та ж сама універсальна інструкція, що і у решти аксесуарів, а також металічна скоба і кільце.

Аксесуари Leatherman - secretsquirrel.com.ua

Почнімо з малого, а саме темлячного кільця Leatherman Lanyard Ring. Щось схоже ви вже певно бачили в нашому огляді Leatherman Charge TTi, де аналогічне кільце входило до комплекту подарункового видання. У випадку зі звичайними виданнями Leatherman Surge і Leatherman Wave вам доведеться придбати його окремо.

Кільце випускається у двох кольорах: Satin і Black Oxide, що дозволяє підібрати вам відповідну опцію до кольору вашого мультитулу, і має 2 фігурні виступи, якими воно заглиблюється у відповідний отвір на ніжці мультитула і фіксується там механізмом блокування Piano Lock.

Аксесуари Leatherman - secretsquirrel.com.ua

Після встановлення мультитул з кільцем буде мати вигляд з фото вище, а кільце дозволить вам «посадити ваш інструмент на повідець» з паракорду, чи на ланцюжок. Обидва ці засоби захистять ваш мультитул від втрати, що може бути доволі актуально коли ви використовуєте його в умовах з великою кількістю переміщень, роботою на висоті, на рухомому наземному, водному чи авіаційному транспорті тощо, чи просто цінуєте свій інструмент.

Аксесуари Leatherman - secretsquirrel.com.ua

Приклад убезпечення мультитулу Leatherman Surge за допомогою Leatheman Lanyard Ring та мотузяного темляка можна бачити на фото вище.

Аксесуари Leatherman - secretsquirrel.com.ua

Другий аксесуар зі складу Pocket Clip & Lanyard Ring — металева скоба, що має такі само фігурні виступи як і кільце, для монтування у ті само отвори на мультитулі.

Аксесуари Leatherman - secretsquirrel.com.ua

В встановленому вигляді скобу на мультитулі Lwatherman Surge можна бачити на фото вище, і як бачите можливості встановити одночасно і кільце і скобу у вас немає. Тож доведеться визначатися який з цих аксесуарів підходить вам краще.

Аксесуари Leatherman - secretsquirrel.com.ua

Призначення скоби вельми очевидне, адже з її допомогою ви можете фіксувати сумісні моделі мультитулів Leatherman в кишенях, так само як це зазвичай робиться із кишеньковими складаними ножами. Тож на випадок коли ви маєте бажання носити в складі свого Every Day Carry (EDC) набору не просто складаний ніж, а повнорозмірний мультитул, то Leatherman Pocket Clip дозволить вам це робити вельми комфортно і непомітно.

Якщо ж ви збираєтесь придбати Pocket Clip & Lanyard Ring лише заради кільця під темляк, не поспішайте витрачати гроші, адже Leatherman Surge вже має вбудоване кільце про яке знають, на жаль, не всі.

Аксесуари Leatherman - secretsquirrel.com.ua

Для доступу до вбудованого кільця вам необхідно повернути мультитул до себе тією стороною, де розташований адаптер для полотен (пилки та напилка). Всередині накладки, яка приховує закріплений інструмент, трохи нижче гойдалки системи блокування Piano Lock можна знайти невеличкий металевий виступ, зображений на лівій частині фото вище. Після того як ви його знайдете, треба буде надавити на нього зсередини інструменту для чого гарно підходить біта викрутки, яка включена до комплекту поставки мультитула. Після тиску на цей виступ з протилежної сторони фіксуючого бовта з’явиться пласке кільце з правої частини фото вище. Через відносно невеликі розміри, діаметру цього кільця, правда, вистачає лише для пропускання мікрокорду, чи паракорду без сердечника. Якщо ж такий варіант вас не задовільняє, і вам треба пропускати тут більш товщий паракорд, ланцюжок, чи тим паче карабін, тоді вам доведеться придбати вже Leatherman Pocket Clip & Lanyard Ring з ширшим діаметром кільця.

Як бачите, аксесуари Leatherman цілком здатні наділити ваш інструмент якостями, що були не доступні йому раніше. Тож радимо звернути увагу на деякі з запропонованих доповнень в разі потреби.

MAD

Однажды MAD устал собирать полезную информацию о туризме, выживании и снаряжении в блокноты, записывать цитаты на бумажках, добавлять закладки в сети, и откладывать полезные статьи на потом ... Вот тогда он и решил запустить SECRET SQUIRREL, на страницах которого Вы сейчас находитесь. Что из этого получилось - судить Вам

Читайте также: